Лише 13% українців переконані, що вибори на Донбасі можуть зупинити війну

Марія Золкіна

Лише 13% українців переконані, що вибори на непідконтрольних територіях Донбасу можуть сприяти врегулюванню конфлікту.

Такі результати дослідження оприлюднила на брифінгу політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна, повідомляє Укрінформ.

«Вибори на непідконтрольною Україні території називають запровадження такого заходу, яка б сприяла цьому тільки 13% українців, амністію ще менше – 6%», – сказала вона.

Золкина помітила: 43% українців переконані, що найближчим часом ніяких виборів на непідконтрольних територіях Донбасу проводити неможливо.

Так, за її словами, варіант надання якогось специфічного статусу Донбасу не знаходить підтримки серед більшої частини населення. Лише 13% опитаних орієнтуються на те, що це допомогло б врегулювати конфлікт. «У самому Донбасі так само 13% вважають, що такий специфічний статус міг би допомогти врегулювати конфлікт», – додала вона.

У той же час, як підкреслила Золкіна, дослідження підтвердило, що українці – дуже миролюбна нація, оскільки навіть в умовах збройного конфлікту велика частина населення орієнтується на врегулювання ситуації на досягнення компромісів, втім, більша частина з них вважає, що це повинні бути компроміси « не з усіма і не про все ». Таких зараз 47% людей. При цьому, близько 13-14% громадян орієнтуються виключно на військовий шлях вирішення конфлікту.

При цьому аналітик відзначила, що основні рецепти українців по відновленню мирного життя на Донбасі – здійснювати міжнародне тиск на Росію, а також перспектива успішного відновлення життя і відновлення звільненій території Донецької та Луганської областей.