Робот-хірург робитиме надскладні операції

У Великобританії працюють над створенням ендоскопічного робота-хірурга. Він допомагатиме проводити складні операції, після яких людина швидше одужує.

Ендоскопічна хірургія є найбільш безпечним способом оперування і одним з найскладніших. Компанія Cambridge Medical Robotics створить спеціальну машину на допомогу лікарям. Завдання такої операції полягає у відсутності великих надрізів на тілі людини. Замість них робляться маленькі надрізи, в які вводять необхідні хірургічні інструменти. Оскільки не кожен хірург володіє достатньою кваліфікацією, такий робот стане у нагоді в кожній країні

Розробка пристрою, який дозволить лікарям не витрачати час на освоєння тонкостей ендоскопічної хірургії, тобто практично одразу виконувати операцію, є головною метою проекту. Для проведення операції із роботом необхідно лише навчитись ним керувати.

Більше 12 млн людей в світі потребують таких операцій, і лише половині з них були надані необхідні послуги. Через відсутність майстерності лікарів інші не мають такої можливості. Про це зазначає Мартін Фрост, виконавчий директор Cambridge Medical Robotics. Він описує прилад як модульну конструкцію з гнучкими інструментами. Така конструкція вимагатиме зосередженої уваги на дистанційному керуванні процесом. Тобто лікар керуватиме роботом, поки той робить операцію людині.

Перший робочий прототип планують створити впродовж року.