У США приготувалися до довготривалих розбіжностей з Росією

Глава Пентагону Ештон Картер

Глава Пентагону Ештон Картер заявив, що Сполучені Штати і їхні союзники по НАТО очікують збереження напруженості у відносинах з Росією, передає Reuters.

За його словами, політичний курс Росії може не змінитися при її президенті Володимирі Путіні і навіть після нього, тому НАТО і США будуть готуватися до довготривалих розбіжностей з Москвою.

Картер підкреслив, що США і їх союзники мають намір дотримуватися відносно Росії «жорсткого, але збалансованого» підходу, який передбачає, зокрема, зміцнення безпеки європейських країн НАТО. Дане питання буде обговорюватися на нараді з колегами з країн-членів альянсу, яке відбудеться 24-25 червня в Брюсселі, зазначив він.

Міністр також піддав критиці слова Путіна про те, що Росія націлить свої ударні сили на території країн, що загрожують РФ. На думку Картера, «така поведінка недоречна».

Раніше російський лідер повідомив про надходження 40 нових балістичних ракет на озброєння армії країни в поточному році, які зможуть подолати будь-які системи ПРО. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг поставився до заяви Путіна критично, назвавши його слова «бряцаньем ядерною зброєю».

Глава адміністрації президента Сергій Іванов 21 червня заявив в інтерв’ю Financial Times, що побоювання Заходу, викликані можливим вторгненням Росії на територію країн НАТО – необґрунтовані. «Навіщо нам це? Ви що, серйозно думаєте, що ми хочемо розв’язати війну з НАТО? Ми що, самогубці? »- Сказав він.