Вуглецеві планети могли бути першоджерелами органічного життя

Вуглецеві планети

Наша Земля складається з силікатних порід, залізного ядра і невеликого зовнішнього шару води і органічного життя – приблизно так можна в декількох словах описати можливість і особливості існування життя на нашій планеті. Однак перші потенційно населені світи могли мати зовсім іншим “наповненням”. Нове дослідження вчених з астрофізичного центру Гарварда-Смітсоніан показує, що в ранньому Всесвіті формування планет породило виникнення вуглецевих планет, що складаються переважно з графіту, карбідів і алмазного складу. Вчені розглядають можливість того, що такі планети стали першими в своєму роді населеними планетами.

Як вказує Наталі Машіа, провідний керівник проекту з Гарвардського Університету, “ця дослідницька робота наочно показує нам, що навіть найменші скупчення вуглеців в нашій зоряній системі може керувати цілими планетами”. Вважається, що рання Всесвіт складався переважно з водню і гелію, а також не володіла скільки-небудь вираженим наявністю таких елементів як вуглець і кисень.

Однак вивчаючи спеціальний клас старих зірок, відомих як CEMP (позначають в них величезна кількість вуглецю і мізерно мала кількість металів), вчені прийшли до висновку про те, що швидше за все вони сформувалися задовго до того, як метали поширилися по космічному простору – це побічно підтверджується вивченням їх віку. По суті, ці зірки є справжні космічні релікти, “копалини” ранньому Всесвіті. Крім того, ці зірки мають схожі астрофізичними показниками, що і планета Земля.

Вчені також відзначають такий незвичайний факт, що незважаючи на незначний відсоток металів, і особливо заліза, зірки класу CEMP володіють набагато більшим відсотком, ніж того очікували в зв’язку з їх віком. Вивчення питання про те, чи справді перша життя зародилося на вуглецевих планетах, залишається поки що найбільш пріоритетним завданням команди дослідників.